Mannin Navetalla vuosien saatossa esiintyneet


 

SALDO SYYSKUUN 2017 LOPUSSA ON SIIS SEURAAVA:

 

YHTEENSÄ 146 BÄNDIÄ/ ARTISTIA 14 ERI MAASTA !

 

FINLAND, VENÄJÄ, ITÄVALTA, RUOTSI, ITALIA, KREIKKA, USA, NORJA, ISO-BRITANNIA, TANSKA, TSEKKOSLOVAKIA, JAPANI, LATVIA ja ISLANTI.

 

 

VUOSI VUODELTA LISTA SEN KUN KASVAA !

 

11th hour (NL)

51 Koodia

Abhorrence (Fi)

Abortification (2008)

Acoustic Zonni

Adamantra

Amoral (Turun Klubi )

Annetamiini

Asphyx (NL)

Assaulter (AU)

Aste

Azazel (Fi)

Bestial Mockery (SE)

Bianca Morales

Black Hog (Turun Klubi)

Blood Red Fog (Fi)

Bulldozer (It)

Candlemass (Se)

Cannibal Accident

Cataleptic (Fi)

Charnel Winds

Corona Skies

Crossline

Cryptborn

Damngod

Dead Congregation (Grc)

Deathchain (Fi)

Deep Insight

Descents

Deströyer 666 (AU)

Devastracktor

Dirtybed

District

DJ:t Jesse ja Tommi

DJ Juuzo

Dr. Dave (USA) & All Scars Blues Band

Elements

EVE

EyeHateGod (USA)

Forgotten Horror

Funerary Bell (Fi)

Gangster of Love

Gehennah (SE)

Gorephilia

Gorgoroth (No)

GUZBO-Kauniisti Vanhentuneet

Hanna Pakarinen

HANSA LOVERS

Hell (Uk)

Horna (Fi)

Hurriganes

Iarnród

Ilkka Alanko

Iron Cland

Jailbreak

Jälkikäynti

Janne Hurme & Treehouse Wankers

Jarkko Eve

Jarkko Martikainen

Jess And The Ancient Ones

Jumalation (Fi)

Kai Merilä 80`Cover Band

Kai Merilä Rock n`Cover Band

Kaikukasti

KalleAhola / Durak

Kill (Se)

Killer Aspect

Kilpi

Kirstu

Korpiklaani (Turun Klubi)

Korpikuusen Kyynel

Krypts

 

Magneettinen instituutti

Malpractice

Marduk (Se)

Marja Tyrni

Matti Nykänen

Maukka Perusjätkä

Mime ( 2008)

Monsteriser

Morrigan (De)

Mysore

Necrophobic (SE)

Neiti Hupsis ja HEPSKUKKUU

Neon Leon King Lion ( USA)

Nothing personal

Olly & The Valiants

Oxid

Peer Günt

Poisonblack

Pommi & Gommi eli M.A Numminen ja Pedro Hietanen

Portrait (SE)

Pronssinen Pokaali

RAAKA-AINE

Ram (Se)

Rearwinter

Remu Aaltonen

Repulsion (Us)

Risto “Hämis” Hämäläinen ja Markus Heinonen- DUO

Robert Lighthouse (USA)

Rokki-Kokki

Root (CZ)

Rozzy Randall & The Roller Bastards

S. Hopealuoti & Ihmissudet

Sacrilegious Impalement (Fi)

SARKA

SATAMA

Secrets Of The Moon (De)

Shape Of Despair

Sigh (Jp)

Sister Manik

Skyforger (Lv)

Soittorasia

Soppaluu

Stellhed

Stormheit (Fi)

Sugar Heart

Swallowed

Taage & Garfield

Taage Laiho Gang

Tanssiorkesteri SATAMA

The Dagger Thanks

The Grammers

The Green Bee

The Reynous

Thunderstone

Tohtori Orff ja Herra Dalcroze ( Turun klubi 2009)

Unholy

Uniikki

Urfaust (NL)

Vaakku ja Patterihaukat

Veljekset Perse

Venenum (De)

Venom (Uk)

Vorum

Vulture Club

Waltava guldeeni 2

Wolfmen

WonderCunt

Silmäsairaala

Soppaluu

State of Emergency

Sólstafir ( IS)

 



JOS OLET OLLUT ESIINTYMÄSSÄ MANNIN NAVETALLA EIKÄ NIMEÄSI / KOKOONPANOASI LÖYDY LISTALTA ( PAHOITTELEMME ),

LÄHETÄ TIETOSI, NIIN TÄYDENNÄMME LISTAN AJANTASALLE.

KIITOS !